Jak zadbać o swojego psa?

Jak zadbać o swojego psa?

Każdy właściciel psa powinien odpowiednio dbać o swojego czworonoga. Mowa tutaj nie tylko o pielęgnacji sierści czy żywieniu, co jest niezwykle istotne, ale również bardzo ważne jest dbanie o dobre samopoczucie pupila. Jak zatem zadbać o swojego psa, aby był szczęśliwy? Podpowiadamy!

Znajdź wspólny język ze swoim psem

Jeśli zależy nam na reagowaniu na potrzeby naszego pupila, musimy nauczyć się rozpoznawać jego emocje. Wielu właścicieli zastanawia się, jak zrozumieć psa? Nic trudnego! Wystarczy, że poznamy psi język czyli mowę ciała. Podczas obserwacji zachować naszego psa, tego jak układa swoje ciało - ogon czy uszy, możemy wiele wyczytać. Na podstawie ułożenia poszczególnych części ciała psa możemy uzyskać bardzo ważne informacje, jak to, czy nasz pies jest zrelaksowany, szczęśliwy, rozdrażniony, a może przestraszony. Jeśli zaczniemy umiejętnie rozpoznawać emocje naszego czworonoga i odpowiednio reagować na jego potrzeby, z pewnością uda nam się nawiązać jeszcze bardziej wyjątkową relację.

Jak radzić sobie z niepożądanymi zachowaniami u psa?

Zdarza się, że nasz pies zaczyna zachowywać się w sposób agresywny, nie słucha się lub niszczy różnego rodzaju przedmioty w domu. Takie zachowania mogą być reakcją na pewne emocje u psa i sposobem na ich rozładowanie. Właściciele pozostają często bezsilni wobec zachowań swoich psów. Jednak im szybsza reakcja, tym lepiej zarówno dla czworonoga, jak i właściciela. Takimi problemami u zwierząt zajmuje się behawiorysta Poznań. Podczas spotkania pomoże nam zrozumieć zachowanie psa, a także da nam wiele wskazówek, które pomogą nam lepiej funkcjonować na dzień i znaleźć z naszym pupilem wspólny język. Można powiedzieć, że behawiorysta jest takim psim psychologiem. Ma on za zadanie pomóc zarówno psu, jak i właścicielowi.

Jak dbać o sierść psa?

W dbaniu o psa równie istotna jest pielęgnacja. Sierść jest bardzo ważna dla każdego zwierzęcia. Powinna być czysta i zadbana. Na jej wygląd wpływa nie tylko odpowiednia pielęgnacja za pomocą specjalnych szamponów i częste wyczesywanie. Na sierść naszego pupila ma wpływ również żywienie. Najlepiej sprawdzi się dobrej jakości sucha karma dla psa. Pozwala na dostarczenie dużej ilości składników pokarmowych. Powinna być dobrana do indywidualnych potrzeb psa, biorąc pod uwagę jego stan zdrowia oraz aktywność na co dzień. Im lepszej jakości karma, tym lepszy będzie miała wpływ na samopoczucie czworonoga, stan jego skóry oraz sierści.